Wiosna w Teatrze Węgajty

Wiosna w Teatrze Węgajty

Kalendarz:

23.03., godz. 17.00 w Teatrze Węgajty

Ballada o Edku. Cytaty z Mrożka (Teatr Potrzebny Węgajty-Jonkowo)

1.04., godz. 19.00, Dziadówek k. Wiżajn

Zajście wielkanocne (Inna Szkoła Teatralna)

22.04., godz. 10.00, Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

W cieniu nienawiści rosną kwiaty (Teatr Albatross)

23.04., godz. 18.00 w Teatrze Węgajty

Pieśni lasu. Baśń dla dorosłych.  (Teatr Albatross)

1.05., godz. 18.00 przy Teatrze Węgajty

Performans leśny (grupa warsztatowa “Święto wiosny”)

30.05., godz. 17.00 w Teatrze Węgajty

Songi Teatralne – koncert performatywny, wykonują: Erdmute i Wacław Sobaszek.
Duety zakorzenione w naszej pracy teatralnej. Opowieść muzyczna utworzona z autorskich pieśni, utworów dawnych i współczesnych kompozytorów i improwizacji.

31.05.
Czyn społeczny – porządkowanie przestrzeni przed Bazarem Convivo

1.06. w Teatrze Węgajty

Bazar Convivo

Więcej o pokazach:

Wiosna jest zwykle u nas sezonem otwartości, nowości, pleneru, niespodziewanych spotkań. Chcemy organizacyjnie wychodzić temu naprzeciw. Ludziom łatwiej do nas zajrzeć, mamy więc nadzieję, że poszerzą się kręgi widzów, że teatr będzie dostępny na nowy sposób, dotąd jeszcze nie praktykowany. Zwykle o tej porze roku trafiają tu różni artyści wędrowni. Tym razem dość niespodziewanie zapowiedział swój przyjazd Robert Jakobsson, z legendarnym Teatrem Albatross (Szwecja). 

Wiosnę w Teatrze Węgajty zaczniemy od długo już oczekiwanej premiery, spektaklu, nad którym pracujemy z zespołem złożonym z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, z udziałem dwójki adeptów “z zewnątrz”, z Kasią Skobejko i Wojtkiem Marczakiem. Będzie to ”Ballada o Edku. Cytaty z Mrożka”. W tytułowej roli Jan Jendrycki, który w tym sezonie będzie miał benefis – jubileusz pracy aktorskiej.

23 marca, godz. 17.00 Tango. Ballada o Edku wg Mrożka –  spektakl Teatru Potrzebnego Węgajty-Jonkowo, inscenizacja: Wacław Sobaszek, wykonawczy: Irena Anacka, Jan Jendrycki, Wojciech Marczak, Henryk Piotrowski, Katarzyna Skobejko, Erdmute Sobaszek, Wacław Sobaszek, Mariusz Szczepanek

1 kwietnia o godzinie 19.00 zapraszamy na Zajście wielkanocne do Dziadówka na Suwalszczyźnie, gdzie grupa warsztatowa Innej Szkoły Teatralnej pokaże swój spektakl*.

22 – 23 kwietnia. Spotkanie z Teatrem Albatross. Będzie ono miało dwie części. W poniedziałek 22-go kwietnia w szkole we Wrzesinie nasi goście pokażą spektakl W cieniu nienawiści rosną kwiaty, nawiązujący do tematyki Holocaustu.

Następnego dnia w Teatrze Węgajty: Pieśni lasu. Baśń dla dorosłych. – spektakl  Teatru Albatross, teksty: Robert Jakobsson, Marie Hässler,Thomas Tidholm, scenografia: Åsa Lieberath, Nixie Orvoën, Rebecca Lång. 

 Pieśni lasu jest spektaklem mówiącym o katastrofie ekologicznej. Poświęcony problemowi przełowienia w oceanach, powstał jako owoc pobytu  Albatrossa w Afryce. Będziemy mieli okazję zobaczyć o tym dokumentalny film oraz uczestniczyć w rozmowie z zespołem.

Początek spektaklu godzina 18.00

1.05., godz. 18.00

Performans leśny – w formie drogi przez las okalający Teatr, z udziałem grupy warsztatowej “Święta wiosny”, inscenizacja: Wacław Sobaszek

31.05.

Czyn społeczny – przygotowanie przestrzeni wokół Ośrodka Teatralnego do Bazaru Convivo – zapraszamy chętnych do wspólnego działania (więcej wkrótce)

1.06., od godz. 17.00

Bazar Convivo – artystyczny wielogłos poświęcony sztuce nie-wykluczającej…(program w przygotowaniu)

Zapraszamy!

*pokaz zrealizowany w ramach projektu „Teatr jako narzędzie do aktywności obywatelskiej”. Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.