Warsztaty dla grup spoza Teatru

Jeśli chcielibyście zorganizować dla Waszej grupy warsztat teatralny – napiszcie do nas na wioskateatralna@gmail.com. Poniższy opis naszych warsztatów ma charakter wstępny. Przebieg warsztatu i wszelkie szczegóły organizacyjne ustalimy z Wami wspólnie, w zależności od potrzeb i możliwości grupy.

 

Warsztat Teatru Węgajty

motto: Jeśli masz pytanie, spróbuj wyrazić je ciałem! (E. Stachura)

Zaczynamy od ćwiczeń fizycznych, docierając do naszej cielesności, zmysłów, uważności i obecności wobec przestrzeni i wobec innych. Szukamy rytmu, impulsu do tańca, do żywej muzyki. Posiłkujemy się choreografią form tradycyjnych i przechodzimy do nowych form tańca i do improwizacji. Element tańca pomoże nam przekroczyć bariery codzienności, obudzić wyobraźnię i wydobyć pytania, które są w nas. W następnej fazie przechodzimy do ćwiczeń głosowych. Będziemy używać krótkich fraz tekstowych, napisanych przez uczestników warsztatu, na podstawie snów, obserwacji i cytatów z rzeczywistości. Naszkicujemy etiudy i sceny.

 

PS

Rozwijamy warsztat na bazie choreografii, dodając element wokalny (kanony, zaśpiewy w otwartej przestrzeni, improwizacje)