Wioska 2024 – sprawy organizacyjne

Drodzy goście,

cieszymy się, że wybieracie się na naszą „Wioskę Teatralną”. Poniżej przedstawiamy Wam garść przydatnych informacji o warunkach zgłoszenia i zakwaterowania się tu w Węgajtach. WSZELKIE PYTANIA, REZERWACJE I ZGŁOSZENIA PROSIMY KIEROWAĆ NA ADRES wioska.recepcja@gmail.com

1) spektakle

Wstęp na spektakle jest wolny. Ale zachęcamy, żeby dorzucić się do kosztów poszczególnych spektakli – możecie wykupić „cegiełki” w recepcji. (Do tej chwili budżet „Wioski’’ wciąż jest na minusie …)

2) warsztaty

Wszystkie warsztaty wymagają zgłoszenia. Opis i tryb zgłoszenia jest dostępny na stronie www: https://teatrwegajty.eu/warsztaty-wioski-teatralnej-grzybnia-opowiesci/

3) noclegi i śniadania

MIEJSCA BLISKO TEATRU: W najbliższym otoczeniu Teatru (15-20 minut na piechotę) znajdują się trzy miejsca noclegowe o różnych standarcie i cenniku:

– pole namiotowe urządzone na czas „Wioski” w gospodarstwie rolnym: cena od osoby: 15 zł. Na miejscu jest dostępna kuchenka gazowa, można również zamówić śniadanie w cenie 11 zł Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc na polu namiotowym, ale zachęcamy do zgłoszenia przyjazdu, ułatwi nam to planowanie logistyczne!

Uwaga! Przybycie na pole namiotowe należy zgłosić w recepcji Wioski!

– gospodarstwo agroturystyczne państwo Goerigków w Węgajtach: pokoje 3 – 4- osobowe, warunki „schroniskowe”, wspólna łazienka, nocleg z własnym śpiworem – 35 zł, nocleg z pościelą – 40 zł, śniadanie – 11 zł

– gospodarstwo agroturystyczne państwa Nyklów na kolonii Węgajty: pokoje 3 – osobowe, częściowo z osobnymi łazienkami, nocleg 75 zł, śniadanie 17 zł

REZERWACJE NOCLEGÓW W TYCH GOSPODARSTWACH PROSIMY KIEROWAĆ MAILEM DO NAS NA ADRES wioska.recepcja@gmail.com (temat maila: noclegi)

INNE MIEJSCA

W okolicy jest więcej gospodarstw agroturystycznych – w odległości kilku kilometrów od Teatru. PROSIMY O ZAREZERWOWANIE SOBIE MIEJSC WE WŁASNYM ZAKRESIE, zgodnie z kontaktami telefonicznymi poniżej, które będziemy na bieżąco aktualizowali:

  • Cegielnia Art, Nowe Kawkowo 13: 513 508 765
  • Marysiowe Łąki, Pupki 46: 602 665 630
  • Łan Sztuk, Stare Kawkowo 8: 784 608 694
  • Tomasz Jagodziński, Szałstry 43a: 698 307 655

4) obiady

Obiady w miejscach zakwaterowania są wegetariańskie z opcją wegańską. REZERWACJA NOCLEGU NIE OBEJMUJE OBIADÓW. ZAMIAR SKORZYSTANIA Z OBIADU W FESTIWALOWEJ „STOŁÓWCE” NALEŻY ZGŁOSIĆ I OPŁACIĆ W RECEPCJI NAJPÓŹNIEJ W DNIU POPRZEDZAJĄCYM. Można stołować się również w Jonkowie (2 restauracje, pizzeria, kebab)

5) kolacje

W przerwie pomiędzy wydarzeniami programowymi wydawane są ciepłe kolacje wegańskie w cenie 12 zł (wpłata w recepcji na bieżąco lub kilka minut przed otwarciem kuchni).