Pokaz „Beztroski” na początek Sztuki w obejściu

Beztroska – spektakl Innej Szkoły Teatralnej / Teatru Węgajty. najnowszy, dziesiąty odcinek ekologiczno-teatralnego serialu „Woda 2030”.

inscenizacja: Wacław Sobaszek.
realizacja: Roman Černik, Maria Legeżyńska, Barbara Michera, Tomasz Puchalski, Erdmute Sobaszek, Wacław Sobaszek, Agata Ziółkowska.

W spektaklu używamy tekstów własnych, a także cytujemy teksty następujących autorów: Wolf Biermann, Konstanty Ildefons Gałczyński, Agnieszka Nowak, Papusza, Rebecca Solnit, Liv Stromquist

O spektaklu:

(…) Próbując nazwać punkt, do którego sprowadza się ta obfitość wątków – problemów, wątpliwości, oskarżeń, pytań i prób odpowiedzi (…) dochodzę do wolności. Do wolności, która jest odpowiedzią na wszystkie (chyba?) pytania, do wolności rzeczywistej, do wolności, która jest troską. Bo wolność to czujność, świadomość, chęć wpuszczenia do siebie świata i tym samym reagowanie na niego. A w tym nadzieja.
(…). A pod koniec spotykają się dwa języki „Řekni volnost” (czeski) i „Wolność” (polski). I już. Chociaż te słowa brzmią podobnie, to ludzie je wypowiadający mogą nie rozumieć siebie nawzajem. (…)

David Zelinka w gazecie festiwalowej Wioski Teatralnej, 24 VII 2019

Więcej o spektaklu: https://teatrwegajty.eu/beztroska/

dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej Teatru im. Stefana Jaracza