Teatralny Dzień Dziecka w gminie Jonkowo

21 września 2019, godz. 10.00-18.00

+++

Wrzesina – Nowe Kawkowo – Jonkowo – Węgajty

+++

WIELKI ŻARŁOK, DUCHY I STRACHY

+++

Część pierwsza – uruchamiamy wyobraźnię

10.00

Przyjdźcie do swojej szkoły we Wrzesinie, Nowym Kawkowie lub Jonkowie i włączcie się w gry i zabawy teatralne prowadzone przez instruktorów z Teatru Węgajty i z Teatru 3.5 z Dzierzgonia. W każdej szkole grupa uczestników przygotuje element wspólnej akcji, który na razie pozostanie tajemnicą dla pozostałych.

Część druga – poznajemy się

ok. 12.30

przejazd wszystkich uczestników busem do Teatru Węgajty (Transport zostanie zapewniony przez organizatorów)

13.00

W Teatrze spotkacie się z pozostałymi grupami. Na pewno już będziecie wtedy głodni. Zaprosimy wszystkich uczestników na posiłek i chwilę relaksu.

Potem nastąpi odsłonięcie tajemnicy: każda grupa pokaże, jaki element wspólnego działania przygotowała w swojej szkole. Razem ułożymy potem z tych elementów historię!

Część trzecia, Teatralny Dzień Dziecka – spektakl, ognisko i zabawa dla Was i Waszych gości

16.30

Przyjazd rodziców, rodzeństwa, kolegów i wszystkich, których zaprosiliście na nasze spotkanie. Na początek wspólnie pokażemy naszą historię.

Potem obejrzymy razem spektakl „Tato patrz” Teatru 3.5 z Dzierzgonia. Na koniec będziecie mogli z waszymi gośćmi posiedzieć przy ognisku albo włączyć się do zaproponowanych przez nas zabaw i gier.

RODZICE! PRZYBYWAJCIE NA OTWARTĄ CZĘŚĆ TEATRALNEGO DNIA DZIECKA O 16.30 W TEATRZE WĘGAJTY! TO ŚWIĘTO JEST RÓWNIEŻ DLA WAS! MILE WIDZIANE SĄ POCZĘSTUNKI PRZYWIEZIONE PRZEZ RODZICÓW.

Zgłoszenia: Formularz znajdziecie klikając w link gmina dzieci formularz Wypełniony formularz prosimy przekazać wychowawcy klasy lub w sekretariacie szkoły (w Jonkowie w sekretariacie uczniowskim) do dnia 17.09. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia warsztatowe są przeznaczone dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Niezależnie od granicy wiekowej zapraszamy dzieci, które już wcześniej uczestniczyły w warsztatach „Lata w teatrze”. Zgłoszenia rodzeństwa, z których jedno nie mieści się w wyznaczonych granicach wieku rozpatrywane będą po konsultacji z rodzicami. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowiant: Dzieci otrzymują w trakcie zajęć ciepły posiłek regeneracyjny. Kanapki przywiezione z domu mogą jednak być przydatne. Prosimy nie dawać dzieciom słodyczy, chipsów ani napojów słodzonych.

Dojazd: W związku z ograniczonym budżetem nie możemy zapewnić dojazdu dzieci do szkół ani odwiezienia ich do domów po zakończeniu Dnia. Liczymy na to, że dzieci wracają razem z rodzicami, którzy przyjadą na pokazy i wspólne świętowanie o godz. 16.30 do Teatru. W przypadku problemów z dojazdem do szkoły lub powrotem dziecka prosimy nawiązać współpracę z innymi rodzicami lub skontaktować się z Teatrem Węgajty telefonicznie na numer 668680263.

Organizator: Stowarzyszenie Węgajty, w. Węgajty 18, 11-042 Jonkowo.

dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz gminę Jonkowo