Piernik Jam i Maraton pisania listów

10 grudnia od godz. 15.00 znowu, po paroletniej przerwie będziemy lepić pierniki. Serdecznie zapraszamy najpierw do wspólnego gniecenia ciasta. Ciasto ma być jak zwykle według „najlepszych receptur augsbursko – królewieckich”, tak czy owak potrzebne będą mąka, jajka, miód, soda, przyprawy do pierników, cukier…Jakieś ilości tych składników zgromadzimy oczywiście wcześniej. Gdyby jednak ktoś z Was, Drodzy goście był tak miły i zechciał któreś ze składników przynieść ze sobą, prosimy o wcześniejszy kontakt w tej sprawie … Z ugniecionego ciasta będziemy lepić formy różnorakie, jakie nam wyobraźnia podpowie … Zapraszamy przy tym do okolicznościowego myślenia i rozmawiania o tym, jaki był ten rok, który właśnie się kończy. Raptem zacznie się nowy rok, nowy czas. Co będzie jego znakiem?

Naszym spotkaniem „Piernik Jam” inaugurujemy już czas świąteczny. Zwykle na ten czas życzymy sobie spokoju, jednak w tym roku nie sposób nie pomyśleć przy tej okazji o spokoju innych, o pokoju. 10 grudnia chcielibyśmy włączyć się w trwający właśnie Maraton pisania listów, organizowany przez Amnesty International. To dobry czas, by pisać listy i kartki pocztowe do więźniów politycznych, zwłaszcza za wschodnią granicą. Zapraszamy gorąco do udziału w tej akcji.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego