Szopka ’22 – styczniowa sesja Innej Szkoły Teatralnej

17 – 20 stycznia – praca online w trakcie wieczornych, ok. dwu i pół godzinnych sesji warsztatowych uzupełnionych pracą w podgrupach.

Po raz kolejny z powodu pandemii jesteśmy zmuszeni zrezygnować z warsztatu na żywo i z wyprawy noworocznej. Ale praca nad Szopką  się odbędzie! Chcielibyśmy się  wspólnie z Wami pochylić nad znakami czasu nadchodzącego roku, stworzyć montaż teatralny z tego, co dla każdego i każdej z Was jest w tej chwili najbardziej istotne, znaczące. Z tego, co dotyka Was wewnętrznie, osobiście i z tego, co dotyka nas wszystkich, razem. Nowy Rok jest zawsze zagadką. 

Punktem wyjścia warsztatu będą przygotowane, przyniesione przez Was na pierwsze spotkanie krótkie teksty, cytaty, wiersze, zdjęcia czy przemyślenia związane z tym, co niesie ze sobą początek roku 2022. Przy pomocy ćwiczeń tanecznych i głosowych, twórczo zaadaptowanych na potrzeby komunikacji online zaczniemy teatralną eksplorację przełomu czasowego. Rezultatem naszej pracy będzie sekwencja scen złożona z etiud opracowanych przez uczestników. Warsztat będzie pierwszym etapem tegorocznych prac Innej Szkoły Teatralnej – istnieje możliwość kontynuowania pracy w następnych odcinkach.

Potrzeby techniczne: laptop z kamerką i mikrofonem (nie smartfon i w miarę możliwości nie słuchawki). Chodzi o to, żeby w trakcie sesji warsztatowych uczestnicy mogli się widzieć wzajemnie (ekran smartfonu jest za ciasny) i o to, żeby móc się w trakcie ćwiczeń przed ekranem swobodnie ruszać. Potrzebna będzie przestrzeń do pracy zapewniająca skupienie, w miarę możności odcięta od hałasów z zewnątrz. 

Zgłaszajcie się! Mile widziani zarówno początkujący, bez których trudno wręcz wyobrazić sobie nowy sezon IST, jak i tzw., starsze roczniki. 

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 4 stycznia.

Ci, którzy zgłaszają się pierwszy raz, proszeni są o podanie informacji o swoich zainteresowaniach artystycznych, doświadczeniach, udziale w warsztatach, szkołach, w pracy indywidualnej, grupowej etc. Prosimy też odpowiedzieć na pytanie: czego spodziewasz się po udziale w IST’22

Koszt udziału: 100 zł. 

Dla „starszych roczników” IST i dla osób w trudnej sytuacji materialnej stosujemy ulgę.