Post-Zapusty w Teatrze Węgajty

Zapraszamy na pokaz maszkar zwierzęcych, pokaz nowych masek i scen teatralnych, na muzykę i barter potraw wegetariańskich…, ale po kolei:
Spotkanie, na które Was zapraszamy to dzień zakończenia ważnego dla naszego teatru etapu pracy: warsztatu zapustnego Innej Szkoły Teatralnej. Zaczynając w tej pracy od tradycyjnych maszkar zanurzamy się w świat wyobraźni. Tworzenie nowych masek i aktualnych scen teatralnych razem z towarzyszącą muzyką to nasza droga do odnalezienia świeżego spojrzenia na siebie i na to, co nas otacza. Mamy w tym roku temat, który ukierunkuje spojrzenie na nas samych: „Z sobą/ z tobą”. Zapraszamy Was na pokaz pracy, która stanie się tworzywem do nowego spektaklu.

Spotkanie, to nowa energia. Wykorzystajmy ją, żeby razem coś dobrego zrobić! POKAZ W TEATRZE BĘDZIE ZADEDYKOWANY MII WANDZI, DZIEWCZYNCE, KTÓRA PILNIE POTRZEBUJE REHABILITACJI, BY NIE STRACIĆ SZANSY NA NAUKĘ CHODZENIA. Więcej o Mii i o jej sytuacji przeczytacie tu: https://zrzutka.pl/4up8jt Wiemy, że pierwsze dwa turnusy rehabilitacyjne, w których uczestniczyła dały bardzo obiecujące efekty. Trzymajmy rękę na pulsie i umożliwiajmy Mii następny. Nie możemy teraz odpuścić! Otóż Mia wprawdzie nie mówi, ale ma doskonały słuch muzyczny. Muzyka na naszych Post-Zapustach będzie grana ze specjalną dedykacją dla Niej.
WSTĘP NA NASZE POST-ZAPUSTY BĘDZIE WOLNY, ZA TO DATKI NA REHABILITACJĘ BĘDZIECIE MOGLI WPŁACIĆ DO KAPELUSZA.

Dlaczego zatytułowaliśmy nasze spotkanie „Post-Zapusty”? Zgodnie z kalendarzem obrzędowym odbędzie się ono tuż po zakończeniu karnawału, w czasie postu. Niezależnie od różnic w nastawieniu wobec tradycji, czemu jednak – w świecie konsumpcyjnej obfitości – nie przypomnieć sobie o pożytku z kulinarnego minimalizmu? Spróbujmy się wzajemnie zainspirować: wy przyniesiecie swoje potrawy bezmięsne (najlepiej zrobione z lokalnych produktów sezonowych, nie szklarniowych), a my się odwdzięczymy naszą specjalnością: bezalkoholowym grzańcem.


WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA TYCH, KTÓRZY DOJEŻDŻAJĄ Z OLSZTYNA: jest pociąg o 16.12 z Olsztyna Głównego do Godek, stamtąd dojdziecie spacerkiem do nas. Powrotne połączenie też pasuje (chyba że zabierzecie się z kimś samochodem)

Autorką maski na zdjęciu jest Izabela Giczewska.

Warsztaty i pokaz zapustny zostały sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności