Zapusty – warsztat

9 – 15 lutego 2020
Zapusty
warsztat Innej Szkoły Teatralnej

Zapusty to dalszy ciąg kolędowania. Przychodzi pora, by chodzić po innych „domach”, takich, jak dom opieki, szpital psychiatryczny czy więzienie. Najpierw każdy uczestnik tworzy swoją maskę, korzystając technik i wzorów, które czerpiemy z tradycji europejskiego karnawału, oraz z polskiej jego odmiany, zapustów. Kolejnym celem jest stworzenie etiud do widowiska o aktualnej tematyce. Widowisko to posłuży nam jako pretekst do niecodziennych spotkań z ludźmi, poznania specyfiki miejsc, używania teatru jako narzędzia porozumienia.
W programie warsztatu znajdą się także: taniec, ćwiczenia fizyczne i głosowe, etiudy z użyciem tradycyjnych maszkar zwierzęcych, nauka motywów pieśniowych i muzycznych i improwizacje.

Prosimy przysyłać zgłoszenia do 20 stycznia mailowo na adres wioskateatralna@gmail.com. Osoby, które nie uczestniczyły jeszcze w warsztatach Innej Szkoły Teatralnej prosimy o szczegółowy opis swoich praktycznych zainteresowań, zajęć, doświadczeń, zwłaszcza w dziedzinie teatru, muzyki i sztuki. Prosimy również o opis własnych oczekiwań dotyczących warsztatu.

Ilość miejsc ograniczona!

Opłata: 420 zł (noclegi, obiady, kolacje, transport lokalny)
Początek 9 lutego, g. 18.00
Kontakt w sprawie ewentualnych pytań: 608 397 203 Wacław Sobaszek