Zapisy na warsztat i wyprawę IST / New Year workshop and expedition

Inna Szkoła Teatralna 2019  (IST’19) /The Other Theatre School

warsztat i wyprawa: kolędowanie i „szopka noworoczna”

call for application – details in English we will publish soon

 

2 – 9 stycznia 2019

Zaraz po Nowym Roku spotkamy się w Węgajtach, by przez szereg dni przygotowywać się do wyprawy. Będziemy pracować nad kolędami polskimi i łemkowskimi, nad tańcami, nad dramaturgią widowiska (chodzenie z kozą, turoń, fragmenty „Herodów”). Równolegle zaczniemy teatralną eksplorację przełomu czasowego, początku nowego roku, badając nasze sny, skojarzenia i myśli,  szukając dla nich scenicznej formy i wyrazu, by wspólnie stworzyć zarys nietypowej „szopki”.  Wreszcie wyjedziemy w góry (Świętokrzyskie, Beskid Niski), będziemy chodzić po domach, kolędując, w samym finale zaś pokażemy naszą „szopkę” w świetlicy wiejskiej szkoły.

Zgłaszajcie się! Mile widziani zarówno początkujący, bez których trudno wręcz wyobrazić sobie wyprawę, jak i tzw., starsze roczniki IST. Uwaga to już dziesiąta szopka! Mały jubileusz. Jeśli nie możecie wziąć udziału w całości może zaszczycicie Waszą obecnością jubileuszowy finał ?!

Ci, którzy zgłaszają się pierwszy raz, proszeni są o podanie informacji o swoich zainteresowaniach artystycznych, doświadczeniach, udziale w warsztatach, szkołach, w pracy indywidualnej, grupowej etc. Prosimy też odpowiedzieć na pytanie: czego spodziewasz się po udziale w IST’19

 

wpłata: 400 zł (w tym nocleg, wyżywienie, dojazd na wyprawę)