Warsztaty teatralne dla dzieci z gminy Jonkowo

Serdecznie zapraszamy na letnie warsztaty teatralne w naszej gminie!

25 czerwca – 7 lipca 2018

Kontynuujemy warsztaty teatralne, które w poprzednich latach organizowaliśmy w ramach Lata w teatrze.  Korzystamy z doświadczenia tamtych lat, ale mamy też zupełnie nowe pomysły. Na warsztatach każdy znajdzie coś dla siebie! Poza wspólnym budowaniem scenariusza, pracą z elementami pantomimy i klaunady czy improwizacji teatralnej, poznamy też swoje możliwości głosowe. Nie ominą nas też spacery szczudlarskie, wspólne tworzenie scenografii oraz lalek do spektaklu, a także rozmaite gry, zabawy oraz zajęcia kulinarne! Czekają nas dwa tygodnie niezwykłej teatralnej przygody, której efektem będzie wspólny spektakl plenerowy!

 

Koszt to 200zł od osoby z możliwością zniżki 50% w przypadku udziału rodzeństwa lub trudnej sytuacji.

Osoby prowadzące:

Marek Kurkiewicz – reżyser, aktor, animator kultury. Jako reżyser, aktor i animator  działa od niemal 20 lat. W latach 2001- 2012 aktor Teatru Snów, Równolegle w latach 2004-2005 był autorem i reżyserem widowisk plenerowych w ramach „Nocnych Misteriów Nadjeziornych” odbywających się w Cekcynie (woj. kujawsko-pomorskie). W 2012 roku, założył w Dzierzgoniu „Teatr 3.5” gdzie od ponad pięciu lat  tworzy spektakle i prowadzi warsztaty pedagogiczno-teatralne. Współpracuje również z Teatrem Węgajty i Teatrem Ósmego Dnia.

 

Dominika „Domela” Grenda – aktorka, instruktorka, pedagożka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego oraz kursu Laboratorium Ciała pod kierunkiem Anny Haracz. Aktorka Teatru 3.5 oraz instruktorka teatralna w Klubie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. W pracy teatralnej wykorzystuje improwizację oraz elementy choreoterapii.

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Węgajty

Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego, Fundusz Aktywizacji Twórczości Teatralnej Teatru im. Stefana Jaracza

 

 

 

Zgłoszenia: Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-15 lat. (W przypadku, gdy dziecko już uczestniczyło w naszych warsztatach i jest młodsze lub starsze, możemy robić wyjątek, żeby zachować ciągłość uczestnictwa.) Zainteresowanych uczestników wraz z rodzicami/opiekunami zapraszamy do składania lub przesłania pocztą podpisanych formularzy zgłoszeniowych do 25 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Jonkowie. W przypadku przesłania pocztą liczy się data stempla pocztowego.

Uwaga: Ze względu na wspólne przygotowanie pokazu warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgoda na udział dziecka w całym projekcie. Niemożliwe jest uczestnictwo jedynie w części zajęć.

 Formularze  są one dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury, wkrótce pojawią się również tu na stronie.

Do dnia 5 czerwca 2018 otrzymacie Państwo telefoniczną informację o wynikach rekrutacji, a w przypadku przyjęcia dziecka na zajęcia, również zaproszenie na zebranie organizacyjne dla rodziców/opiekunów.