Warsztat wielkanocny – online

29 marca – 2 kwietnia 2021 – praca online w trakcie wieczornych, ok. dwugodzinnych sesji warsztatowych uzupełnionych pracą w podgrupach.

INNA SZKOŁA TEATRALNA

Na przekór powszechnemu zamrożeniu i pozamykaniu a w związku z tym, że nastaje wiosna zapytajmy, co nowego kiełkuje w naszym wspólnym świecie. Co się w nim zmienia?Na ile pandemia zmienia naszą kulturę? czy zmiany dokonują się w sposób trwały, głęboki? Czy nie jest niepokojące, że cała rzeczywistość jest zamaskowana, że tyle ważnych spraw zepchnięto na dalszy plan? O czym powinniśmy pamiętać? Czego nie odkładać na później? Przed nami nowy odcinek pracy warsztatowej i teatralnej i zarazem kawałek nierozpoznanej jeszcze drogi. .Wspólna praca warsztatowa może pomóc w ujawnianiu tego, co ukryte albo nienazwane. Znajdując imiona – w formie obrazów, tekstów, form teatralnych – możemy próbować odnaleźć się w zagadkowej rzeczywistości pandemii.Warsztat odbędzie się w formie czterech sesji na zoomie, dopełnionych indywidualnymi działaniami i pracą w podgrupach. Rezultatem naszej pracy będzie sekwencja scen złożona z etiud opracowanych przez uczestników. Punktem wyjścia warsztatu będą przygotowane, przyniesione przez Was na pierwsze spotkanie krótkie teksty, cytaty, wiersze, zdjęcia czy przemyślenia związane. Warsztat będzie drugim etapem tegorocznych prac Innej Szkoły Teatralnej – istnieje możliwość kontynuowania pracy w następnych odcinkach.

Potrzeby techniczne: laptop z kamerką i mikrofonem (nie smartfon i w miarę możliwości nie słuchawki). Chodzi o to, żeby w trakcie sesji warsztatowych uczestnicy mogli się widzieć wzajemnie (ekran smartfonu jest za ciasny) i o to, żeby móc się w trakcie ćwiczeń przed ekranem swobodnie ruszać. Potrzebna będzie przestrzeń do pracy zapewniająca skupienie, w miarę możności odcięta od hałasów z zewnątrz.Zgłoszenia: Prosimy o zgłoszenie w formie mailu na adres wioskateatralna@gmail.com najpóźniej do 22 marca. W zgłoszeniu prosimy opisać krótko swoje doświadczenia w działaniach teatralnych, animacyjnych, społecznych i również swoje oczekiwania w stosunku do warsztatu. Potwierdzenia zgłoszeń prześlemy do 24 marca.Koszt: 100 zł. W stosunku do osób, które już wcześniej uczestniczyły w warsztatach IST i osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej stosujemy ulgę.