28.X. – 5.XI. 2017 Jubileusz „35 lat w Węgajtach”

 

Chcielibyśmy uroczyście zaprosić do udziału w jubileuszowych wydarzeniach, których hasłem jest „pozostać w drodze!”. Hasło odnosi się do tematu wystawy plakatów, którą właśnie przygotowujemy, a także będzie towarzyszyć tegorocznemu „Miastu w drodze”. Chcemy, by nadchodzące spotkania były okazją do wspomnień, a wspomnienia żeby dawały energię do aktualnych i przyszłych działań.

 

28.X. w Węgajtach

– 18.00 „Czujność” , nowy spektakl Teatru Węgajty, inscenizacja: Wacław Sobaszek
– 19.00 otwarcie Convivium 35- lecia, dokona go prof. dr hab. Leszek Kolankiewicz (IKP, UW)
W programie Convivium wystawa plakatów z kolejnych etapów teatralnej działalności w Węgajtach , inauguracja interaktywnego archiwum kolędowania w Nowicy, zapowiedź teatralno-kulinarnego projektu „Convivo” , kolacja kaukaska przygotowana przez Luizę Ibragimovą oraz inne niespodzianki.

29.X. w Węgajtach
– 10.00 na początek dnia warsztat taneczny z Justyną Wielgus
– 12.00 Colloquium: De origine. O początku – z Leszkiem Kolankiewiczem będzie rozmawiał Wacław Sobaszek

 

4.XI. w Węgajtach
– 18.00 dwa krótkie spektakle Teatru Węgajty „Godzina 0/Mniej!”
– 19.00 Finisaż wystawy „Pozostać w drodze – plakaty z 35 lat teatralnej działalności w Węgajtach”
– powołanie kapituły nagrody „Złoty Gołąb 2018”**
5.XI. w Olsztynie
– „Miasto w drodze” – w programie performatywnego spaceru po Olsztynie, który poprowadzi Erdmute Sobaszek wezmą udział m.in. „Półkowniczki”, grupa Fałdy i Anna Drońska, Tadeusz Piotrowski, Zofia Bartoszewicz, Maria Jenny Burniewicz

 

*Motyw graficzny „pozostać w drodze” wzięliśmy z najstarszego plakatu w naszej kolekcji, którego autorem jest Tadeusz Burniewicz.
**Nagroda „Złoty Gołąb” to przechodnia statuetka Organizacji Narodów Zjednoczonych, stworzona w 60. rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela. Otrzymują ją osoby, organizacje, grupy, które poprzez swoją działalność zwracają publiczną uwagę na podstawowe prawa godności i szacunku dla każdego człowieka. Po świecie wędruje 30 takich gołębi – przez pewien czas gościły m.in. u Dalajlamy, a w Polsce u Lecha Wałęsy. Od sierpnia 2017 w Węgajtach.