Zapusty 2019

Węgajty, 10 – 16 lutego
warsztat Innej Szkoły Teatralnej

Zapusty to dalszy ciąg kolędowania. Przychodzi pora, by chodzić po innych „domach”, takich, jak dom opieki, szpital psychiatryczny i więzienie. Najpierw każdy uczestnik tworzy swoją maskę, korzystając technik i wzorów, które czerpiemy z tradycji europejskiego karnawału, oraz z polskiej jego odmiany, zapustów. Kolejnym celem jest stworzenie etiud do widowiska o aktualnej tematyce. Widowisko to posłuży nam jako pretekst do niecodziennych spotkań z ludźmi, poznania specyfiki miejsc, używania teatru jako narzędzia porozumienia.
W programie warsztatu znajdą się także:  taniec, ćwiczenia fizyczne i głosowe, etiudy z użyciem tradycyjnych maszkar zwierzęcych, nauka motywów pieśniowych i muzycznych i improwizacje.

Prosimy przysyłać zgłoszenia do 20 stycznia mailowo na adres wioskateatralna@gmail.com. Osoby, które nie uczestniczyły jeszcze w warsztatach Innej Szkoły Teatralnej prosimy o szczegółowy opis swoich praktycznych zainteresowań, zajęć, doświadczeń, zwłaszcza w dziedzinie teatru, muzyki i sztuki. Prosimy również o opis własnych oczekiwań dotyczących warsztatu.

Ilość miejsc ograniczona!

Opłata: 420 zł (noclegi, obiady, kolacje, transport lokalny)