Wizje lepszego świata

Zapraszamy na finałowy performans cyklu trzech pięciodniowych warsztatów dokumentalnego, zaangażowanego i „deviced” teatru  WIZJE LEPSZEGO ŚWIATA

WARSZTATY PRZYGOTOWALI I PROWADZILI:

Kapitolina Kolobova, Anastasia Reshetnik, David Zelinka

WYSTĘPUJĄ: (uzupełnimy wkrótce)

Zapraszamy na performance i realizację WIZJI LEPSZEGO ŚWIATA. Poprzedza go pięć dni pracy grupowej skoncentrowanej na łączeniu. Celem jest osiągnięcie niemożliwego, na tyle, na ile kto się odważy, sobie pozwoli. WIZJA LEPSZEGO ŚWIATA nie ma ustalonej formy, a jedynie zasady. Zawsze zaczyna się od zera, zawsze jest nowa, zawsze zaskakująca. Albo na nowo oczywista. Taki format jest wymagający dla aktorów – nie mają się za czym schować, nie mają innego wyboru, jak podejmować mniejsze lub większe ryzyko; i jest również wymagający dla widzów, gości – bez ich zaangażowania, ich aktywnej uwagi, WIZJE LEPSZEGO ŚWIATA nie przemówią.

Zapraszamy do bycia razem, do spotkania.

Prowadzący:

David Zelinka (Czechy) – reżyser, performer, tłumacz z j. polskiego (m. in. twórczości Edwarda Stachury, Stanisława Vincenza); absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Teatrze Gardzienice. Współpracuje z Teatrem Węgajty. Wprowadzeniem do świata teatru były dla niego seminaria z dziedziny antropologii teatru prowadzone przez Dr. Janę Pilátovą.

Kapitolina Kolobova (Ukraina) – Aktorka teatralna i filmowa z Charkowa. W 2020 roku ukończyła Kotliarewski Charkowski Narodowy Uniwersytet Sztuki z tytułem licencjata w dziedzinie aktorstwa dramatycznego i filmowego. Podczas studiów podróżowała w ramach niemiecko-ukraińskich projektów do Hamburga i Oberhausen. Od 2020 roku pracuje jako aktorka w Charkowskim Teatrze Akademickim im. Puszkina. W 2022 roku ukończyła studia magisterskie z reżyserii teatralnej i filmowej na Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Sztuki. Od października 2022 r. studiuje program magisterski KATAP na DAMU. W Czechach pracowała z Davidem Zelinką, Jakubem Čermákiem, Janem Fričem i Lucią Ingrovą.

Anastasia Reshetnik (Ukraina) Tancerka, choreografka i nauczycielka tańca z Kijowa w Ukrainie. Członkini grup tanecznych „Procontemporary Theatre” i „Insha Dance Group”. Studiowała na University of Culture and Arts w Kijowie.

Spektakl został zrealizowany w ramach projektu „Teatr jako narzędzie aktywności obywatelskiej”Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności