Wolontariat i praktyki studenckie

Wolontariat i praktyki studenckie Wioska Teatralna 2018

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w wolontariacie podczas festiwalu Wioska Teatralna w Teatrze Wegajty. Podczas festiwalu istnieje możliwość realizacji praktyk studenckich. Jeżeli cieszy Was wspólna praca, gotowanie i czuwanie nad kształtem i komfortem festiwalowej przestrzeni, jeżeli interesuje Was teatr, kultura ludowa, sztuka partycypacyjna, muzyka, rozmowa i poznawanie ciekawych ludzi – dobrze trafiliście!

Prześlijcie nam swoje zgłoszenia na: wioska.recepcja@gmail.com .

Zatytułujcie mail: Wolontariat lub Praktyki.

________________________________________________________________________________

TREŚĆ MAILA

 imię i nazwisko ………………………….., telefon kontaktowy ……………………………..

wiek ………………………, , ewentualne zainteresowania czy doświadczenia ważne z punktu widzenia zadań wolontariatu (znajomość języków, doświadczenie pracy w kuchni, prac technicznych, z dziećmi, prawo jazdy, ewentualny przyjazd samochodem itp.) ………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Przesyłając powyższy formularz na adres mailowy Stowarzyszenia Węgajty wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Węgajty (KRS 0000020919) w celu i zakresie niezbędnym w procesie rekrutacyjnym do udziału w warsztatach Stowarzyszenia Węgajty. Równocześnie oświadczam, że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Wioska 18 wolontariat, warsztaty klauzula informacyjna

_________________________________________________________________________________________________

Uwaga, ilość miejsc na wolontariacie ograniczona! Liczy się pierwszeństwo w zgłoszeniach.

PRACE WOLONTARIUSZY I PRAKTYKANTÓW:

 • kontakt z artystami i obsługa gości festiwalu
 • prace organizacyjne i techniczne
 • transport (Bardzo potrzebujemy także osób z prawem jazdy i ewentualnie samochodem, które zajęłyby się wsparciem logistycznym – przewożeniem artystów i gości w trakcie festiwalu –

koszty przejazdów oczywiście zwrócimy)

 • pomoc w organizowaniu przestrzeni
 • pomoc w bieżących zadaniach zleconych przez organizatorów festiwalu w kontakcie
  z mieszkańcami okolicznych miejscowości, z dziećmi oraz w miarę możliwości:
  • redagowanie gazetki festiwalowej, w tym m.in.: pisanie recenzji wydarzeń artystycznych i warsztatów festiwalu
  • bieżąca pomoc osobie odpowiedzialnej za PR i promocję festiwalu
  • pomoc w pracach tłumaczeniowych
  • pomoc przy przygotowaniu i opracowaniu dokumentacji fotograficznej/ filmowej

Co oferujemy:

• możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami i działaczami na polu kultury
• poznanie kuluarów organizacji nietypowego festiwalu
• pracę w międzynarodowym, kreatywnym zespole
• zaświadczenia o odbyciu praktyk i referencje
• wstęp wolny na wszystkie wydarzenia festiwalu
• zniżka opłat za niektóre warsztaty

 • dofinansowanie kosztów noclegowych 50% od ceny pola namiotowego
  •oraz ciepłe kolacje.

  SPRAWY TECHNICZNE:

  • Wolontariusze pracują ok. 3 godz. dziennie (praktykanci ok 5 godz.).

 • Organizatorzy nie pokrywają kosztów śniadań, obiadów
 • Noclegi są organizowane na polu namiotowym z dostępnością kuchenki gazowej (koszt 12 zł/doba) lub w gospodarstwach agroturystycznych.
 • Z powodów organizacyjnych wolontariusze i stażyści zobowiązani są przybyć do Węgajt 19 lipca 2016 do godz. 14:00 i pozostać do 27 lipca do godz. 15:00 – warunek konieczny!
  • Osoby, które decydują się pozostać dłużej po festiwalu, żeby pomóc nam w uporządkowaniu przestrzeni mogą liczyć na dalsze ulgi finansowe – w zależności od zakresu współpracy

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

W tym roku postanowiliśmy nieco zmodyfikować kształt wolontariatu, i żeby nie obciążać Was nadmiernie pracą w każdej z możliwych dziedzin, chcieliśmy Was zaprosić do aktywności w wymyślonych przez nas grupach roboczych, oto one:
– grupa kierowców: jeżeli planujesz przyjechać na Wioskę autem, jeżeli masz prawo jazdy i dobrze czujesz za kierownicą, jeżeli potencjalnie byłbyś/byłabyś w stanie poświęcić  godzinę w trakcie nocnych zabaw na odwiezienie kogoś do gospodarstwa oddalonego od teatru – to grupa dla Ciebie! Zadaniem członków i członkiń tej grupy roboczej byłoby (w razie potrzeby) odwożenie ludzi do ich tymczasowych miejsc zamieszkania, wycieczki na zakupy, odwożenie na dworzec w Olsztynie lub Godkach;

– grupa dekoracyjna: co roku festiwalowa przestrzeń wymaga odświeżenia i nowych pomysłów na jej organizacje. Jeżeli dobrze czujesz się w pracach manualnych, artystycznych, cieszy Cie tworzenie tymczasowych kawiarenek, barów, miejsc odpoczynku, kącików recyklingowych – zapraszamy Cie do tego typu działań właśnie w tej grupie!

– grupa techniczna: jeżeli znasz się na technice, światłach albo chciałbyś/chciałabyś się czegoś nauczy i pomagać np. w montowaniu scenografii/świateł do przedstawień – to najlepszy sposób!

– grupa porządkowo-techniczna – jeżeli lubisz dbać o porządek, lubisz majsterkować i np. naprawiać dziurawy dach, kreci Cie amatorskie rzemieślnictwo, zależy Ci na segregacji – dołącz do tej grupy! Twoimi zadaniami będą miedzy innymi: dbanie o porządek na polu namiotowym, dbanie o porządek w przestrzeni festiwalowej, rozkładanie teatralnych namiotów, organizacja przestrzeni do rozmów, spektakli, koncertów;

– grupa kuchenna: najlepsza integracja zawsze wydarza się w kuchni! Jeżeli lubisz gotować, chcesz poznać tajniki wegańskiej i wegetariańskiej kuchni lub nauczyć kuchennych sztuczek – zapraszamy! Twoim zadaniem będzie pomoc w kuchni pod okiem naszych festiwalowych kucharek;