Wioska Teatralna – UWAGA ZMIANA PROGRAMU

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH ODWOŁANE ZOSTAŁY SPEKTAKLE DO IT I MAGIC MIRROR.

 

Wszelkie pytania dotyczące noclegów, rezerwacji miejsc na spektaklach itp. prosimy kierować do recepcji festiwalu na mail wioska.recepcja@gmail.com.

 

Spektakle:

 

Piątek, 20 lipca

19.00 Przesilenia (tytuł roboczy)nowy spektakl Innej Szkoły Teatralnej, inscenizacja: Wacław Sobaszek

20.00 Otwarcie Wioski 2018

 

 

Sobota, 21 lipca

Finanse, polityka, Pan Jezus – colloquium z Krzysztofem Gedroyciem, autorem książki „Piwonia odrodzona” (wyd. Fundacja Sąsiedzi 2018)

Toto je cesta tvého jména – Oto droga twojego imienia –  promocja nowego, polsko-czeskiego wydania wierszy Andrzeja Suryna z udziałem wydawcy i tłumacza

18.00 A ludzie żyją. Abduł – spektakl teatru Teď nádech a leť (Praha, Czechy) w reżyserii Davida Zelinki, realizacja: Dominika Grenda, David Zelinka

21.00 Od obozu do wywozu – Teatr Spotkań Wielu – monodram Piotra Śnieguły

22.00 koncert  zespołu ugla – Magdalena Sowul  (autorka muzyki i tekstów, wokalistka i klarnecistka), Sebastian Świąder (skrzypce, looper), Maciej Wróbel (perkusja), Michał Mościcki (kontrabas)

 

 

Niedziela, 22 lipca

16.00 koncert dla dzieci w wykonaniu zespołu Sol et Luna

17.00 Audytor – spektakl Teatru Prawie Dorosłego z Bartąga k. Olsztyna wg Rewizora Gogola, reżyseria: Agnieszka Reimus –Knežević

18.00 „kawiarnia literacka” z Alicją Rosé

19.00 Washing Dirty Laundry. Refugee Talks  („Pranie brudnej bielizny. Rozmowy uchodźców”) – spektakl zespołu Transnationales Ensemble Labsa (Dortmund, Niemcy), reżyseria: Zofia Bartoszewicz, Emilia Hagelganz

21.00 „Otwarty Kurs Tańca”, prowadzenie: Erdmute i Wacław Sobaszek i grupa Innej Szkoły Teatralnej

 

 

Poniedziałek, 23 lipca

16.00 pokazy powarsztatowe

16.30 „Coupé Décalé – otwarty warsztat tańca związanego z subkulturą młodzieżową Wybrzeża Kości Sloniowej, prowadzenie: Yacouba Coulibaly, po warsztacie: krótki film osrodka Labsa Vita Activa – Couper Décaler Travailler i spotkanie z zespołem transnationales Ensemble Labsa”

20.00 w Galerii Stowarzyszenia „Ręka Dzieło” w Godkach Symptomy – 11 utworów na zmultiplikowany kontrabas, monoctone i aktorkę do tekstów Agnieszki Kołodyńskiej-Iglesias. Aktorka: Agnieszka Kołodyńska-Iglesias (Olsztyn/Warszawa) Kontrabas / Monoctone: Jarek Kordaczuk (Olsztyn), po spektaklu:

21.00 Kobiety w kontrkulturze teatralnej – rozmowa z udziałem Agnieszki Kołodyńskiej-Iglesias, Erdmute Sobaszek i Katarzyny Kułakowskiej, autorki książki „Błaźnice” (wyd. Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego 2017)

22.30 Jest wojna – Teatr Rajstopy (Elbląg/Łódź)

 

Wtorek, 24 lipca

15.30 na placu w Jonkowie Do itSPEKTAKL ODWOŁANY Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH

16.30 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Jonkowie Dziób w dziób – spektakl grupy Piktogram (Sztum) dla dzieci i dorosłych wg tekstu Maliny Prześlugi, reżyseria: Florian Staniewski

19.30 Pierwszy dzień wolności – spektakl w konwencji Teatru Forum, opieka reżyserska: Jarosław Rebeliński, scenariusz: praca zbiorowa, występują: Violina Janiszewska, Dominika Makosz, Agnieszka Michalska, Agnieszka Piasecka, Krzysztof Rudowicz, Agata Szmytka,  producent: „Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury”

21.30 Teatr w obliczu przesileń – colloquium z Magdaleną Hasiuk, Anna Wojszel i Wiolą Woronowicz-Lingo (Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku)

 

 

Środa, 25 lipca

17.00 Visitor – filmowa relacja z performansu podczas Marszu Niepodległości, pomysł i realizacja: Wojciech Kostrzewa, Ivan Pantelić, Jan Sobaszek

17.15 Niepodległość: następne 100 lat – colloquium z Edwinem Bendykiem – nowe i stare pojęcia na nadchodzące czasy

19.00 Magic MirrorSPEKTAKL ODWOŁANY Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH

21.00 Skur-wienia – monodram w wykonaniu Łukasza Dąbrowskiego, scenariusz, reżyseria: Aleksandra Skorupa

22.30 Mój Kaukaz – film Marii Baranowskiej i Valeriana Collot: konflikty geopolityczne ostatnich 20-30 lat w świetle opowieści ludzi napotkanych podczas podróży po Gruzji i Armenii

 

Czwartek, 26 lipca

17.00 Bazar Wyobraźni – klaunada, muzyka, ceramika, rysunki i poczęstunki – wydarzenie plenerowe w przestrzeni wiejskiej, udział wezmą m.in.: Tadeusz Piotrowski, Wiktoria Rutkowska, Agnieszka Wirchanowicz, Martyna Teresińska, Piotr Rogaliński, Erdmute i Wacław Sobaszek, Kapela Katalońska (Katarzyna Krupka i Pep Alcanyiz).

20.00 Multitude – autorski spektakl taneczny Wojciecha Marka Kozaka, światło: Radosław Lis

21.00 jam session

 

 

Warsztaty:

(opisy i warunki udziału  w zakładce „Festiwal Wioska teatralna” >> „Warsztaty”):

22-23 lipca: „Improwizacja bez słów” – warsztat teatralny, prowadzi Allice Mercadier, „Arte Mixte“
21-23 lipca: „Teatr autobiograficzny” – warsztat Emergence Theatre (Anglia), prowadzenie: Agata Krajewska i Phil Barber
21-23 lipca: „W pieśni wszechświata – healing forest” – warsztat Indi Orlando
24-26 lipca: „Zostań w grze” – warsztat klaunady Joasi Gierdal i Ivana Petro (działają jako „Clown Doctors” w kontekście terapeutycznym)
25 – 26 lipca: „Nieśpiewający chór” (warsztat wokalny) – Bartek Wrona
24-26 lipca: „Warsztaty, czyli spotkanie moje z wami” – Marek Kościółek (Teatr Krzyk)
Uwaga! wszystkie warsztaty odbędą się w godzinach przedpołudniowych od 10.30 do 14.00. W związku z tym nie ma możliwości zapisywania się na warsztaty prowadzone równolegle w tym samym dniu.

Propozycje dla dzieci i dorosłych (w godzinach przedpołudniowych przez ok. 2 godziny dziennie):

21-23 lipca: „Gra z opowieścią” – zajęcia teatralno-improwizacyjne dla dzieci z użyciem technik dramy i storytellingu, prowadzenie: Iza Alwingier

24-26 lipca: „Niezwyklina” – tworzenie rzeźb i instalacji landart z wikliny, kory, traw i materiałów naturalnych, prowadzenie: Ewa Woźniak

26 lipca: „Warsztat kuchni czeczeńskiej” – prowadzi Luiza Ibragimova, Spółdzielnia Socjalna „Convivo”

(Opisy warsztatów,  tryb zgłoszeń i koszty w zakładce „Festiwal Wioska Teatralna / Warsztaty)

Uwaga! wszystkie warsztaty odbędą się w godzinach przedpołudniowych od 10.30 do 14.00. W związku z tym nie ma możliwości zapisywania się na warsztaty prowadzone równolegle w tym samym dniu.

 

Propozycje dla dzieci i rodziców (w godzinach przedpołudniowych przez ok. 2 godziny dziennie):

21-23 lipca: „Gra z opowieścią” – zajęcia teatralno-improwizacyjne z użyciem technik dramy i storytellingu, prowadzenie: Iza Alwingier

24-26 lipca: „Niezwyklina” – tworzenie rzeźb z wikliny, kory, traw i materiałów naturalnych, prowadzenie: Ewa Woźniak

26 lipca: warsztat kuchni czeczeńskiej, prowadzi Luiza Ibragimowa, Spółdzielnia Socjalna „Convivo”

(Opisy w zakładce Warsztaty)